5 pomysłów na city break, czyli ekspresowe ładowanie baterii

City break to coraz popularniejsza forma podróżowania. Polega ona na robieniu krótkich, najczęściej weekendowych wypadów do stolic europejskich i innych atrakcyjnych miast. Dzięki dużej dostępności tanich i wygodnych lotów można wyskoczyć z Warszawy np. do Barcelony już za 100-200 złotych w obie strony. Dodajemy do tego niedrogi hotel i mamy okazję, aby w ciągu kilku dni poznać najważniejsze zabytki stolicy Katalonii. To tylko jedna z propozycji. Mamy ich jeszcze 5.

  1. Rzym – jedna z najlepszych destynacji na city break. Rzym nie jest oczywiście miastem, które da się zwiedzić w kilka dni, ale wystarczy przedłużony weekend, by poznać najważniejsze zabytki i atrakcje, takie jak Koloseum czy fontanna Di Trevi. Być może wystarczy czasu na krótką wizytę w Watykanie. Włoska stolica jest tak piękna i klimatyczna, że warto się tu wybrać o każdej porze roku.
  2. Paryż – w dobie zagrożenia terrorystycznego nie jest to może idealny kierunek, ale biorąc pod uwagę zabytki, dzieła sztuki i cudowną atmosferę miasta zakochanych, na pewno warto rozważyć wizytę w Paryżu. W ciągu kilku dni można zwiedzić Wersal, Luwr, zrobić sobie zdjęcie pod Wieżą Eiffla czy pospacerować wzdłuż Pól Elizejskich. Kusi dostępność bardzo tanich lotów.
  3. Wiedeń – powszechnie uważany za jedno z najpiękniejszych miast Europy. To idealny kierunek na city break, ponieważ główne atrakcje Wiednia znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Jest to także świetna propozycja dla mieszkańców południowej Polski, którzy mogą dojechać do Wiednia samochodem w ciągu zaledwie kilku godzin.
  4. Praga – analogiczna sytuacja, jak w przypadku Wiednia. Można do niej dojechać autem i napawać się pięknymi zabytkami, ale przede wszystkim atmosferą. Uroki Pragi doceniają turyści z całego świata – ciekawostką jest fakt, że drugą najchętniej odwiedzającą to miasto nacją są Amerykanie. Praga ma wiele do zaoferowania, a 2-3 dni w zupełności wystarczą, aby poczuć magię tego miejsca.
  5. Sztokholm – choć szwedzka pogoda nie zachwyca, to stolica tego kraju jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast Europy. W Sztokholmie jest wszystko: muzea, wspaniałe zabytki, kręte uliczki idealne do spacerów, wysokiej klasy hotele i porządek, dzięki któremu zwiedzanie miasta jest dość łatwe. Minus to ceny. Sztokholm należy do najdroższych miast nie tylko Europy, ale też świata. Z drugiej strony Polacy mogą się tam dostać dosłownie za grosze korzystając z oferty tanich linii lotniczych.

City break to świetna forma zwiedzania i wyrywania się z szarej codzienności. Warto śledzić rozkłady lotów tanich przewoźników, polować na okazje, a gdy taka się pojawi – korzystać. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy, jednorazowy urlop.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.