Gdzie zaparkować przy lotnisku Balice przy odbiorze pasażera?

Musisz w najbliższym czasie dojechać na lotnisko Balice pod Krakowem, aby odebrać podróżnika lądującego właśnie na tym porcie? W takim przypadku warto już teraz sprawdzić, gdzie będziemy mogli zostawić samochód, aby nie przepłacać za parkowanie. Co warto wybrać?

Lotnisko Balice jest bardzo dobrze skomunikowane z różnymi miastami w kraju. Bezpośrednio przy nim przebiega autostrada A4, która łączy Kraków z Katowicami, a następnie z innymi autostradami wiodącymi w kierunku zachodnim, południowym oraz północnym. Niedaleko znajdują się również różne ważne drogi wojewódzkie.

Jeśli dojeżdżamy do Krakowa z innych miejscowości w Polsce, warto wcześniej sprawdzić mapy lub skorzystać z nawigacji GPS, aby znaleźć najkorzystniejsze połączenie. Pamiętajmy też o tym, że na autostradzie A4 często tworzą się korki, które nie są też niczym dziwnym w Krakowie.

Gdy już wybraliśmy odpowiednią trasę, warto sprawdzić, gdzie zaparkować. Jeśli odbieramy kogoś z lotniska Balice - parking może być krótkoterminowy. Jeżeli jednak będziemy musieli zaczekać na podróżnika przez dłuższy czas, lepiej wybrać parkingi długoterminowe, które są tańsze.

Przy lotnisku Balice działa parking krótkoterminowy typu Kiss & Fly. Jest darmowy przez pierwsze 10 minut, a potem płacimy 10 złotych za każde rozpoczęte 10 minut. Godzina parkowania może kosztować nas 50 złotych! To najlepszy wybór wtedy, gdy po prostu odbieramy osobę, która już wylądowała i ma bagaże.

W przypadku, gdy będziemy chcieli skorzystać z postoju na dłużej, powinniśmy skorzystać z parkingów długoterminowych. Cena to w tym przypadku od 2 do 55 złotych za godzinę. Najmniej zapłacimy za parkowanie na parkingach prywatnych, które oddalone są o kilkaset metrów od terminali. Z kolei najwięcej kosztują parkingi długoterminowe należące do lotniska – do dyspozycji mamy parking wielopoziomowy i parkingi terenowe.

Dojście na parking lotniskowy będzie krótsze, ale warto też wskazać, że parkingi prywatne oferują swoim klientom transfery za darmo – wtedy nie będziemy musieli iść pieszo z bagażami do auta.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.