Sylwester w Warszawie

Czy Sylwester jest dobrym terminem na zwiedzanie Warszawy? Jak najbardziej! Nie tylko,  że miasto jest pięknie udekorowane, ale także oferuje mnóstwo atrakcji kulturalnych.

Sylwester z kulturą wysoką

Wszystkich zainteresowanych ciekawą formą spędzenia sylwestrowej nocy w Warszawie, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Przedstawimy w nim propozycje, które pozwolą nam w czasie tej najważniejszej nocy w roku delektować się sztuką. I choć wielu z nas myślami krąży nadal wokół świąt, to warto jednak już dziś pomyśleć o rozrywce dla siebie. Sylwester 2014/2015 będzie ku temu idealną okazją.

Sylwestrowa Gala w Hali Torwar

Sylwester na Torwarze upłynie pod hasłem „Wielka sława to żart" w wykonaniu Teatru Muzycznego z Łodzi. W programie nie zabraknie największych hitów wszechczasów w wykonaniu chóru, solistów, baletu czy orkiestry. „Wielka sława to żart" stanowi tytuł dwuczęściowego widowiska, któremu przewodniczyć będzie dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi - Zbigniew Macias.

W pierwszej części koncertu pojawią się fragmenty najsłynniejszych operetek: m.in. Krainy Uśmiechu, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Ptasznika z Tyrolu, Wesołej Wdówki, Zemsty Nietoperza czy Barona Cygańskiego. Usłyszymy między innymi: Arię Su Czonga Twoim Jest Serce Me, Bo w Barcelonie, Pardon Madame, Ach jedź do Varasdin, a także polki J. Straussa: Grzmoty i Błyskawice Tritsch - Tratsch oraz Polkę Węgierską - zatańczone przez balet. Całość pierwszej części zakończy Wielka Sława To Żart!

Z kolei druga część obejmie przeboje z musicali My Fair LadyWest Side StoryEvita i piosenki spopularyzowane przez Cole'a Portera, Jana Kiepurę, Franka Sinatrę oraz Andreę Bocellego i Sarah Brightman. Usłyszymy między innymi Przetańczyć Całą Noc, Tango Jalousie, Strangers In The Night, Brunetki, Blondynki, Wiedeń - Miasto Moich Marzeń, O Sole Mio, My Way. Wieczór zakończy się Kankanem z Orfeusza w Piekle. Sylwestrowa Gala na warszawskim Torwarze startuje o godzinie 18.00.

Sylwester w Filharmonii Narodowej

Tym razem Filharmonia Narodowa w sylwestrowy wieczór zaprasza na symfoniczny koncert zatytułowany „Zemsta nietoperza" z udziałem znakomitych muzyków. Operetka bardzo rzadko występuje w repertuarze Filharmonii Narodowej, jednak tym razem (jako że będzie to sylwestrowa noc) organizatorzy postawili na nieco lżejszą muzykę Johanna Straussa.

Całości będzie przewodniczyć Jacek Kasprzyk, dzięki czemu wydarzenie zapewni nie tylko szampańską zabawę, ale również dostarczy emocjonujących wrażeń.Sylwestrowa Gala Muzyczna rozpoczyna się o godzinie 19.00

Nocleg w Warszawie

Wszystkich turystów chcących spędzić noc sylwestrową w stolicy, zachęcamy do zarezerwowania noclegu w niezwykle wygodnym i atrakcyjnym pod kątem finansowym hotelu, jakim jest bez wątpienia BEST WESTERN Hotel Portos.

Wspomniany hotel mieści się na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Mangalia 3. To, co ma do zaoferowania przybyłym gościom, to bez wątpienia komfortowy wypoczynek w pokojach o różnym standardzie z bezprzewodowym dostępem do internetu za przystępną cenę. Na uwagę zasługuje również dogodna lokalizacja hotelu, która umożliwia bezproblemowe poruszanie się po stolicy i swobodne dotarcie w każdy, nawet najodleglejszy jej zakątek. BEST WESTERN Hotel Portos to również ciekawa alternatywa dla osób podróżujących do Warszawy w celach biznesowych. Obiekt wyposażony jest w nowoczesne sale konferencyjne, sprzyjające przeprowadzaniu spotkań biznesowych oraz szkoleń.

Wszystkich zainteresowanych pobytem w omawianym hotelu zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:www.bwportos.pl oraz rezerwacji noclegu w dogodnym dla siebie terminie. Warto również zajrzeć na hotelowego bloga: blog.bwportos.pl, gdzie na bieżąco publikowane są informacje o godnych uwagi imprezach mających miejsce w stolicy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.